Dveře vesmíru dokořán

Společnosti podnikající v kosmickém průmyslu odkrývají své zákulisí.

Společnost: Frentech Aerospace

Na co se můžete těšit? Zájemci o prohlídku podniku si budou moci vyslechnout krátkou prezentaci o aktivitách Frentech Aerospace se zaměřením na vesmírný průmysl. Dále se budou moci podívat do výroby, kde uvidí v akci ty nejmodernější CNC stroje a také uvidí práce technické kontroly vybavené CNC měřícími stroji. Následně si budou moci prohlédnout (přes průhledy okny) čisté prostory s parametry čistoty ISO7 a ISO5, které jsou vybaveny termální testovací komorou a dalším vybavením nezbytným pro naše aktivity spojené s vesmírným průmyslem.

Kde se přihlásit? pavel.sobotka@frentech.eu, martin.zavodnik@frentech.eu
Realizace: 5. března
Začátky: 9.00 a 10.30
Místo: Firma Frentech Aerospace
Délka prohlídky: 90 minut

Společnost: G.L.Electronic

Na co se můžete těšit? Společnost G.L.Electronic s.r.o. vznikla v roce 2008 jako česká Hi-Rel firma, která nabízí kompletní realizaci elektronických přístrojů a kabelových svazků v oblasti aerospace technologií. Během prohlídky Vás provedeme našimi čistými prostory (třída čistoty ISO 8), tedy místy, kde se realizuje výroba pro vesmírný průmysl. Nyní například pracujeme na části satelitu MetOp, jednom ze tří polárních meteorologických satelitů, který vyvinula ESA (Vesmírná evropská agentura). V cleanroomu Vám ukážeme nejen MetOp, ale i další aktivity, kterými se zabýváme.

Kde se přihlásit? monika.svobodova@glelectronic.cz, ludek.graclik@glelectronic.cz
Realizace: 5. března
Začátky: 9.00, 10.00, 11.00
Místo: Firma G.L.Electronic
Kapacita 5 osob
Délka prohlídky: 30 minut

Společnost: SAB Aerospace

Na co se můžete těšit? Vezmeme vás do laboratoří, kde se montují částí raket, družíce a další záhady. Možná odhalíme i nějaká tajemství. Zažijete jaké to je pracovat v prostředí, kde je důraz na čistotu a podíváte se do místností, do kterých můžete vstoupit je ve speciální oděvu. Vesmírné občerstvení zajištěno. Pokud se po prohlídce rozhodnete začít podnikat nebo pracovat v kosmickém průmyslu, bude tu na vás čekat stánek příležitostí pod záštitou agentury Czech Invest.

Kde se přihlásit? jurbanova@sabaerospace.cz
Realizace: 5. března
Začátky: 9.00, 9:30, 10.00, 10.30, 11.00
Místo: Firma SAB Aerospace
Kapacita 10 osob
Délka prohlídky: 30 minut

Zpět nahoru